1928 Dzieci z ochronki i siostra Teresa

1929 Ochronka w szkole III prowadzona przez siostrę Florę

W styczniu 1991 siostry wróciły do Chropaczowa, po remoncie ich domu i razem z Parafialnym Zespołem Charytatywnym prowadziły Ochronkę, która służyła dzieciom z rodzin słabo uposażonych. Ochronka była miejscem gdzie po zajęciach szkolnych dzieci miały możliwość zjedzenia ciepłego posiłku, odrobienia zadania domowego, wspólnej zabawy i oderwania się od negatywnego wpływu ich środowiska. W okresie wakacyjnym organizowano wyjazdy kolonijne dzieci.

2004 Ochronka i Oaza w Poroninie

Kiedy w roku 2010 siostry Boromeuszki zostały odwołane z Chropaczowa ochronka nie zaprzestała działalności. Obecnie w domu sióstr działa Poradnia Życia Rodzinnego, która przygotowuje narzeczonych do zawarcia małżeństwa. Dodatkowo prowadzona jest działalność charytatywna wspomagająca potrzebujących dorosłych.

Wspomnienia ks. Jana Gacki o ochronce parafialnej i wyjazdach na kolonie  Zobacz...